راهکارها و محصولات

راهکارها و محصولات

با شناخت نیاز مشتریان و استفاده از تکنولوژی های روزآمد
رشد و پویایی بازارهای مالی، ارایه‌ی خدمات توسط نهادهای فعال در این بازار را با چالش‌هایی جدی مواجه مینماید. گسترش مهندسی مالی و خلق ابزارهای جدید، افزایش حجم و سرعت تغییر اطلاعات، توسعه‌ی تخصصی و جغرافیایی نهاد‌های فعال، سرعت تغییر قوانین و مقررات و الزام در سازگاری با آن، نمونه‌هایی از این چالش‌ها میباشند.
با وجود به خدمت گرفتن سیستم‌های نرم‌افزاری خبره برای غلبه بر این چالش‌ها، غافل ماندن از راه‌حل‌های یكپارچه، ارتباط واحدهای عملیاتی سازمان و مشتریان را با یكدیگر دچار مشكل مینماید. افزایش كیفیت و كاهش قیمت تمام‌شده‌ی خدمات، مزیتی غیرقابل چشم‌پوشی در عرصه‌ی رقابت است.
مدیریت كارگزاری بورس اوراق بهادار
پوشش كامل عملیات قبل از معاملات، حین معاملات و پس از انجام معاملات، بدون محدودیت جغرافیایی برای تمام شعب و نمایندگی ها، شامل پذیرش و مدیریت ارتباط با مشتریان، مدیریت درخواست‌ها از ایجاد تا بایگانی، مدیریت چرخه‌ی معاملات شامل اجرا، انتقال به سیستم و پردازش، گزارشات كاربردی، عملیاتی و مدیریتی، و صدور خودكار اسناد حسابداری، اطلاع‌رسانی خودكار وضعیت مالی و وضعیت دارایی به مشتریان توسط این سیستم محقق شده است.پوشش كامل عملیات قبل از معاملات، حین معاملات و پس از انجام معاملات، بدون محدودیت جغرافیایی برای تمام شعب و نمایندگیها، شامل پذیرش و مدیریت ارتباط با مشتریان، مدیریت درخواست‌ها از ایجاد تا بایگانی، مدیریت چرخه‌ی معاملات شامل اجرا، انتقال به سیستم و پردازش، گزارشات كاربردی، عملیاتی و مدیریتی، و صدور خودكار اسناد حسابداری، اطلاع‌رسانی خودكار وضعیت مالی و وضعیت دارایی به مشتریان توسط این سیستم محقق شده است.
مدیریت کارگزاری فرابورس
این سیستم با توجه به ماموریت اصلی شرکت فرابورس ایران در راستای رشد و اعتلای بازار سرمایه، تنوع بخشی به محصولات بازار سرمایه، افزایش مشارکت های مردمی و افزایش دارایی های مالی تولید و طراحی گردید. برخی از ویژگی های این سیستم عبارتند از:
 • مدیریت ثبت و پردازش معاملات فرابورس
 • مدیریت ثبت و پایش سفارشات با فرمت چاپی فرابورس
 • لحاظ نمودن فرابورس در سیستم سبد سهام
 • تهیه گزارش های عملکردی متنوع در حوزه بورس و فرابورس بصورت تفکیک شده
مدیریت کارگزاری بورس کالا
مدیریت کنترل ریسک ها، پوشش عملیات گروه های مختلف کالا، وضعیت ریسک و سود و زیان روزانه به همراه وب سایت و امکانات پرداخت الکترونیک تنها بخش هایی از راهکار رایان هم افزا در حوزه بورس کالا می باشد.
سامانه آتی کالا
راه حل رایان هم افزا جهت برآورده نمودن نیازهای خاص مدیریتی، پوشش کلیه عملیات معاملات آتی، محاسبه و ثبت خودکار اطلاعات، کنترل ها و اطلاع رسانی وضعیت قراردادها:

 • امکان انتقال معاملات آتی بورس به سیستم و صدور اسناد حسابداری به صورت خودکار
 • امکان صدور خودکار درخواست خرید / فروش قرارداد‌های آتی کالابه صورت گروهی
 • امکان ثبت اقدامات مشتریان قرارداد‌های آتی کالا جهت بستن قرارداد یا تحویل کالا
 • امکان ارایه گزارش وضعیت موقعیت‌های باز مشتریان در قرارداد‌های آتی کالا
مدیریت کارگزاری بورس انرژی

سیستم بورس انرژی رایان هم افزا با فراهم آوردن امکان پوشش فرآیند انواع بازارها و ابزار معاملاتی بورس انرژی در بستر سیستم جامع مدیریت کارگزاری، با حفظ یکپارچگی اطلاعات، عملیات پیش از معاملات ،حین معاملات و پس از معاملات را فراهم آورده است .ارایه گزارشات و امکان ارتباط آنلاین با بانکهای عامل و مشتریان از جمله ویژگیهای این سامانه می باشد. برخی امکانات و کارکرد های نرم افزار:

 • امکان ثبت اطلاعات مشتری جدیدو ذخیره سازی مستندات و ضمایم
 • ثبت درخواستهای خرید و فروش قرارداد
 • دریافت خودکار معاملات خرید و فروش
 • محاسبه کارمزدهای مصوب سازمان بورس و کارگزاری
 • صدور خودکار اسناد معامله و تسویه
مدیریت دریافت/پرداخت
با افزایش تعداد شعب ، كنترل جریان مالی بین شعب، تجمیع اطلاعات و یكپارچه نمودن آن برای مدیریت سازمان و گزارش‌دهی به بورس، پیچیده‌تر میشود. از طرف دیگر رشد تعداد مشتریان، حجم عملیات مالی را افزایش میدهد كه تسریع و صحت آن نقشی موثر در رضایت‌مندی مشتریان در بازار رقابتی امروز دارد. این سیستم با فراهم نمودن ابزارهای لازم شامل ثبت رسیدهای دریافت و پرداخت با تركیب‌های متنوع تبادل وجه، پیگیری اسناد دریافتنی و پرداختنی ، انتقال وجوه بین مشتریان، صدور چك گروهی، چاپ چك، انتقال الكترونیكی صورتحساب بانكی و مغایرت‌گیری عملیات، اطلاع‌رسانی خودكار به مشتریان از وضعیت مالی،ثبت اتوماتیک دریافتها از درگاههای بانکی، صدور خودكار اسناد حسابداری با انعطاف‌پذیری در رویه‌های گوناگون بایگانی اسناد، و امكان بررسی و كنترل عملیات شعب قبل از صدور سند حسابداری، نگرانی توسعه را به حداقل میرساند.
مدیریت سبد سهام
پاسخگویی صحیح و به موقع به نیازهای سبدگردانی و خدمات ویژه به مشتریان، نیازمند بررسی دایم سبدها و محاسبات دقیق است. تغییر لحظه‌ای تابلوی بورس، محاسبه و ارایه‌ی خدمات مناسب را بدون ابزارحرفه ای، غیر ممكن نموده است. دسترسی به مخزن اطلاعات رایان، اطلاعات بازار، آگاهی از مجامع مختلف افزایش سرمایه و سود، اقدام برای اعمال تصمیمات مجامع و محاسبه‌ی خودكار اثرات آن در سبد مشتریان، گزارشات كاربردی از سبد سهام، قیمت تمام شده، ارزش سبد سهام و بازده برای تحلیل عملكرد سبد و صدور خودكار اسناد حسابداری، تحقق نیازهای یاد شده را ممكن میسازد.