نصب همراه صندوق fundMobileApp
NarinUser1
/ دسته ها: فناوری اطلاعات

میزبانی نرم افزار (Application Hosting): حرکت دهنده شرکتها رو به جلو

 

استفاده از خدمات میزبانی نرم افزار (Application Hosting) راه حلی است برای آنکه تیم مدیریت بتواند وقت خود را به جای صرف در حوزه IT روی روال کسب و کار خود صرف کند چرا که برای بسیاری از شرکت­ها در اختیار گرفتن یک سرور و هدایت لشکری از پرسنل IT دردسر بزرگی است.

میزبانی نرم افزار شیوه ایی برای برون سپاری بخشی از پروسه کسب و کار است به این طریق که نرم افزارها و محیط IT شرکتها بوسیله یک شخصیت ثالث که همان خدمات رساننده نرم افزار (Application Service Provider - ASP) است از راه دور میزبانی و مدیریت خواهد شد. در نتیجه استفاده از خدمات نرم افزاری کاهش در هزینه های عملیاتی نگهداری از سرور ، نصب و نگهداری از نرم افزارهای لایسنس شده و مدیریت دپارتمانی کامل از متخصصین تکنولوژیکی آنها اتفاق خواهد افتاد.

عموماً شرکتها برای استفاده از نرم افزارهای کسب و کار خود به ارائه دهندگان خدمات نرم افزاری بر دو مبنای میزان استفاده یا به ازای مبلغ ثابت ماهیانه هزینه پرداخت می­کنند. در نتیجۀ این شیوۀ پرداخت مدیریت مالی شرکت می تواند به سادگی این هزینه­ها را مدیریت کند چرا که پیش بینی هزینه های بالادستی IT برای یک دوره مشخص دقیق و ثابت خواهد بود. به عبارت دیگر با این روش اختلالات پیش بینی نشده در هزینه­های حوزه IT مانند خرابی­های سرور محلی یا از کار افتادن برنامه­های مورد استفاده شرکت که نیازمند تعمیر سرور و یا نصب دوباره نرم افزارها خواهد بود حذف می­شود.

هر شرکت می­تواند از گستره بزرگی از شرکتهای ارائه دهنده خدمات نرم افزاری محصولات متنوعی را تهیه کند و طی سالهای گذشته این نوع خدمات بسیار مطرح و مورد استفاده قرار گرفته است. هیچ شکی وجود ندارد که تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات وسیله ایی است که از طریق آن کسب و کارهای مختلف در دنیا گسترش پیدا می کنند که بر همین اساس با استفاده از خدمات نرم افزاری کارکنان شرکت می توانند فارغ از زمان و مکان به نرم افزارهای کسب و کار خود دسترسی داشته باشند.

شاید در یک جمله بتوان خلاصه کرد که استفاده از خدمات نرم­افزاری به معنی دستیابی به حد نهایی تکنولوژی همیشه پیش­رونده امروز در تمام گستره جهان با حداقل هزینه برای کسب و کارهاست.

 

SaaS 100 Success Secrets, Gerald Blokdijk, 2008

مطلب قبلی تاریخچه بورس اوراق بهادار و کارکردهای آن در بازار سرمایه
مطلب بعدی شرکتهای سهامی
Print
1219

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x