نصب همراه صندوق fundMobileApp
مزایای نرم‌افزارهای ماژولار - بخش دوم
Rayan
/ دسته ها: فناوری اطلاعات

مزایای نرم‌افزارهای ماژولار - بخش دوم

رویکرد مدرنی در توسعه نرم افزار که آینده نرم افزارها را به خود اختصاص داده است

کاهش استهلاک کار مجدد و بهبود امکان پیاده‌سازی دانش سازمانی

بسیاری از سازمان‌ها مجبور هستند که هر پروژه را از ابتدای کار شروع کنند. این رویکرد ممکن است در ابتدای کار چندان دشوار به نظر نرسد ولی پس از چند بار تکرار، می‌تواند شاهد فرسودگی در کارکرد تیمی و پیاده‌سازی دانش سازمانی بود.هنگامی که خستگی شروع مجدد و زمان زیاد موردنیاز برای انجام این کار رخ می‌دهد، دانش سازمانی برای افراد به اولویت دوم بدل می‌شود و بیشتر به دنبال اتمام پروژه خواهند بود. به همین دلیل نیز پروژه‌های ماژولار می‌توانند به تسریع فرایند کاری کمک کرده و انرژی و زمان مورد نیاز برای انجام کار مجدد را به‌شدت کاهش بدهند.

مهندسی همزمان

مهندسی همزمان به این معنی است که چند مهندس و یا چند تیم مختلف می‌توانند بر روی بخش‌های مختلف یک پروژه کار کنند. این امر به بخش‌های دیگری که به آن‌ها اشاره داشتیم بسیار نزدیک است و بر همین اساس نیز می‌تواند سرعت تولید و بهینه‌سازی نرم‌افزار را افزایش داد. همچنین می‌تواند به‌صورت تخصصی به نوشتن ماژول‌های جدید پرداخت یا حتی ماژول‌های سفارشی مشتریان خاص نیز قابل تولید هستند.

به‌صورت قاطع می‌تواند گفت که بدون رویکرد ماژولار، نمی‌توان مهندسی همزمان را به‌نحوی‌که باید، درک کرد و تحقق این نوع مهندسی بسیار دشوار خواهد شد زیرا در این صورت تیم‌ها باید منتظر خروجی تیم دیگری باشند تا بتوانند وارد بخش بعدی کار خود شوند.

امکان برون‌سپاری

برون‌سپاری بخش‌هایی از کار به نرم‌افزارهای ثالث را می‌تواند یک رویکرد کاملا مدرن برای بهبود خدمات دانست. در این میان باید گفت که برون‌سپاری نرم‌افزاری به‌خودی‌خود یک مورد بسیار مهم است که می‌توان ساعت‌ها درباره آن به بحث نشست. بااین‌حال برون‌سپاری به‌واسطه رویکرد ماژولار به‌مراتب آسان‌تر و سریع‌تر می‌شود و این امر می‌تواند در رضایت مشتریان و عملکرد بهتر ارائه دهنده خدمات، موثر باشد.

امکان تحلیل و ردیابی دقیق‌تر داده‌ها

استانداردسازی ماژول‌ها موجب می‌شود که بتوان داده‌های هر پروژه را به‌صورت دقیق‌تر تحلیل و ارزیابی کرد و همین موضوع نیز موجب می‌شود که عملکرد کلی پروژه، بهتر و بهینه‌تر گردد. هر گام از توسعه نرم‌افزار می‌تواند به داده‌هایی مجزا منتهی شود که قابل‌ردیابی و تحلیل هستند و در صورت نیاز به رفع هر یک از ایرادها در فرایند تولید می‌تواند از طریق رویکرد ماژولار به‌راحتی به سراغ اعمال آن رفت.

سخن پایانی اینکه این رویکرد می‌تواند موجب شود تا عملکرد کلی در تولید نرم‌افزار به‌شدت بهبود پیدا کند. این امر می‌تواند به‌صورت مستقیم به بهبود رضایت مشتریان و تسریع فرایند کاری منتهی شود و بدون شک چنین رویکردی یک معامله برد برد به‌حساب می‌آید.

مطلب قبلی مزایای نرم‌افزارهای ماژولار - بخش نخست
مطلب بعدی مرکز تبادل ترافیک داده‌های اینترنتی (IXP) چیست و چه مزایایی دارد
Print
862

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x