نصب همراه صندوق fundMobileApp
سامانه های ابری چگونه آینده را تغییر می دهند؟
Rayan
/ دسته ها: IT, فناوری اطلاعات

سامانه های ابری چگونه آینده را تغییر می دهند؟

سامانه های ابری و تاثیر آنها بر آینده انسان

سامانه های ابری چه هستند؟

سامانه های ابری در حقیقت ساختارهای کامپیوتری ای هستند که به صورت کاملا تحت شبکه ارائه می شوند. برای مثال بخش کوچکی از ساختارهای ابری، خدمات نرم افزاری یا SaaS است. این موارد موجب می شوند که بتوان خدمات و امکاناتی که به صورت عادی وابسته به محدودیت های نرم افزاری و سخت افزاری محلی هستند را تحت شبکه و در هر نقطه ای در اختیار داشت. به این ترتیب شما می توانید نرم افزارها، پردازش ها و تمامی موارد مشابه را از طریق هر سیستمی در هرکجای جهان در اختیار داشته باشید و دیگر به یک نقطه محدود نباشید. ساده ترین روش استفاده از سامانه های ابری در دنیای امروزی ما، استفاده از انباره های ابری مانند پیامهای ذخیره شده در بخش انباره پیام رسان هایی مانند تلگرام است که با قرار دادن یک فایل در آن می توانید فایل را بدون محدودیت مکانی و زمانی در اختیار داشته باشید.

تاثیر سامانه های ابری بر آینده انسان

سامانه های ابری زندگی انسان را به صورت کامل تغییر خواهند داد. برای درک بهتر این موضوع بهتر است به این مثال توجه کنید که 20 سال پیش زندگی ما بدون تلفن های همراه هوشمند چگونه بود و امروز این فناوری تا چه اندازه تحول بزرگی در زندگی ما ایجاد کرده است. در این میان می توان هزاران مورد مختلف را به عنوان آینده فناوری ای ابری معرفی کرد ولی در این مقاله به 8 موردی که می توانند هیجان انگیزترین موارد به حساب بیایند خواهیم پرداخت.

 شناسایی سریع مشکلات و ایرادهای دستگاه ها

دستگاه های موجود در خانه های ما روزبه روز بیشتر می شوند و بزرگ ترین مشکل در زمینه این دستگاه ها، ایرادهای سخت افزاری و نرم افزاری آنها است که در بسیاری از موارد بدون شناسایی شدن باقی مانده و دردسرساز می شوند. در این میان یکی از مشکلات بزرگی که می تواند به کمک سامانه های ابری حل شود را باید شناسایی مشکلات و ایرادهای دستگاه ها دانست زیرا با وقوع یک مشکل در هر نقطه ای از جهان، تمامی دستگاه های مشابه در سایر بخش های دنیا نیز از احتمال وقوع مشکل آگاه خواهند شد.

ساختار بورس دگرگون خواهد شد

یکی از مهمترین مولفه های تعیین کننده اقتصاد جوامع در جهان امروزی ما را باید بازار سرمایه و به خصوص بازار بورس دانست. با وجود این که شرایط این بازار در طول دو دهه اخیر و به واسطه استفاده از شبکه اینترنت، بهبود چشمگیری داشته است، می توان به سراغ سامانه های ابری رفته و این سامانه ها را برای تحلیل های سنگین بورسی در جهان مورد استفاده قرار داد. برای مثال تغییر یک المان بورسی و ارزش سهام یک شرکت در توکیو ممکن است به تغییراتی در بازار بورس نیویورک منتهی شود که معمولا این تغییرات در بازه های زمانی چند ساعته مشاهده می شوند ولی به کمک سامانه های ابری می توان تحلیل همزمان از تمامی مولفه های بازار بورس در سراسر جهان را در همان لحظه در اختیار داشت و این موضوع می تواند ساختار بورس را دگرگون کرده و نقش شرکت های نرم افزاری در موفقیت یا شکست افراد در سرمایه گذاری در بورس را دوچندان برجسته نماید. این امر می تواند موجب شود که ساختار اقتصادی جهان دچار تحول بزرگی شود و این تحول تنها به لطف سامانه های ابری ممکن خواهد بود.

 مرگ کامپیوترهای فیزیکی

امروزه کامپیوترها در هر شرایطی یک چهارچوب فیزیکی دارند ولی ابرها می توانند خانه کامپیوترهای ما باشند. برای مثال در نظر داشته باشید که پردازش های شما به همراه تمامی نرم افزارهایتان در یک محیط ابری ذخیره شده باشند و شما از هر نقطه ای در جهان بتوانید از آنها استفاده کنید. برای مثال می توانید از دیوار به عنوان صفحه کلید بهره مند گرفته و به کامپیوتر خود وصل شوید یا تصاویر را روی عینک خود یا شیشه خودرویتان ببینید.

اجناس و مهارت ها بدون مرز ارائه خواهند شد

این مورد کاملا بدیهی به نظر می رسد زیرا سیستم های ابری مرزهای فیزیکی را از بین می برند و به واسطه همین موضوع نیز اجناس به یک منطقه خاص محدود نخواند شد. از سوی دیگر مهارتها به صورت راه دور قابل استفاده خواهند بود و این امر می تواند به استفاده بهینه از مهارتهای بین المللی، افزایش رقابت و در نهایت پیشرفت کلی بشریت منتهی گردد.

 ترکیب واقعیت و بازی های کامپیوتری

بازی های کامپیوتری در حال حاضر بیشتر به یک ابزار سرگرم کننده مرتبط هستند ولی در آینده ای نه چندان دور می توان ساختارهای آموزشی را نیز بر اساس سامانه های ابری بر روی بازی های کامپیوتری تنظیم کرد. به این ترتیب دنیای واقعی ما بیش از پیش با بازی گره خواهد خورد. البته چنین کاری به توان پردازشی همزمان بسیار بالایی نیاز دارد که بدون وجود سامانه های ابری نمی توان انتظار تحقق آن را داشت.
ساختار فروش دستخوش تغییر خواهد شد و کسب و کارهای کوچک به سرعت جهانی خواهند شد
فروش محصولات در جهان ساختاری نیمه سنتی دارد و به همین دلیل نیز نسل بعدی خرید و فروش به واسطه سامانه های ابری می تواند به یک تحول بزرگ منتهی گردد. از سوی دیگر این امر به همراه خود سرعت بالای فروش و توسعه را به همراه خواهد داشت و این موضوع موجب می شود که بتوانیم شاهد گسترش بسیار سریع کسب و کارها باشیم و دیگر برای ارتقا از مقیاس کوچک و محلی به مقیاس بزرگ و جهانی به زمانی کوتاه نیاز خواهد بود.

 امنیت کامپیوتری به بالاترین حد خواهد رسید

امنیت یکی از موارد وابسته به زمان و مکان است زیرا در صورت وقوع یک مشکل امنیتی در ی نقطه از جهان، تا زمانی که سایر افراد از روش مبارزه با آن مطلع نشده باشند، خطر برای سایر دستگاه ها و کاربران نیز به همان قوت باقی خواهد ماند. ساختارهای ابری می توانند موجب شوند که تنها در کسری از ثانیه پس از وقوع یک مشکل امنیتی برای یک سیستم در جهان، تمامی سیستم ها از وقوع آن آگاه شوند و همین زمان نیز برای انتشار راه حل مورد نیاز خواهد بود. به این ترتیب امنیت به بالاترین سطح خود رسیده و شاید برای نخستین بار، هکرها و مهاجمان از متخصصان امنیتی شکست بخورند.

 محدودیت های زبانی از بین خواهند رفت

امروزه با کمک دستیارهای هوشمند صوتی و سیستم های مشابه، بسیاری از محدودیت های زبانی از بین رفته اند و به همین واسطه نیز شاهد کاهش میزان محدودیت های زبانی هستیم. با این وجود در صورتی که بتوان از سامانه های ابری استفاده کرد، می توان ترجمه همزمان هوشمند در هر زمان و هر مکانی را تجربه نمود. این مورد تقریبا بر روی تمامی موارد پیشین تاثیر خواهد گذاشت و به همین دلیل نیز باید گفت که تحقق این مورد می تواند پیش درآمد تحقق تمامی موارد دیگر باشد.

مطلب قبلی آینده ای که در جیب شماست
مطلب بعدی بازار سرمایه; جایگاه بازار سرمایه در تامین مالی
Print
897

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x